Customer Service Representative with German

Praha

Náplň práce

Join a team as a Customer Service Representative I at one of the biggest oil and gas exporters in the world! This role offers the opportunity to engage directly with customers and suppliers. Do you have strong communicative skills and customer-centric approach? Don’t hesitate and apply now!
  • provide support to customers by answering inquiries, troubleshooting customer problems, and taking orders
  • prepare correspondence and fulfill customer needs to ensure customer satisfaction
  • rely on instructions and pre-established guidelines to perform job functions
  • university degree
  • Požadujeme

  • excellent verbal and written communication skills in English and German
  • strong interpersonal skills
  • goal-oriented and quick learner
  • Nabízíme

  • competitive salary
  • 120 CZK/day meal voucher fully compensated by the company = plus 2 400 net in 20 days-month!
  • 5 days of holiday more than usual
  • annual bonus paid in January salary
  • recognition award (Flexi Pass vouchers)
  • possibility of a MultiSport card
  • covering the first 2 days of sickness with 100% of the salary
  • „floating holidays“ – free days as compensation for a public holiday during the weekend
  • opportunity to work in an international team and start a career in a global company
  • Detaily o pracovním místě:
    Firma: ManpowerGroup s.r.o.
    Lokalita: Praha
    Pracovní pozice: Customer Service Representative with German
    Směnnost práce Plný úvazek
    Nástup do práce od: IHNED
    Nabízená mzda: neuvedeno
    Nabídka přidána: 19. 6. 2024
    Odpovědět na inzerát    Buďte první, kdo se na danou nabídku práce přihlásí!
    💡 Doporučuji: Podívejte se na video 6 tipů pro životopis, díky kterým získáte pozvánku na pohovor, které Vám pomůže s přípravou životopisu a motivačního dopisu pro zvýšení šancí na pozvání na pohovor.

    Přidejte se bezplatně k 84 026 uživatelům.
    • Jak Vám pomůžeme při hledání práce?
      Inzeráty z portálů práce, agentur, zaměstnavatelů i úřadů práce na jednom místě
      Přístup do Akademie HitPráce s videi pro Váš profesní růst
    Customer Coordinator |ENG|
    Praha - Grafton Recruitment
    Data Analyst
    Praha - Zásilkovna
    DIGITAL MEDIA PLANNER
    Praha - Omnicom Media Group
    Komerční bankéř/ka – Ostrava Nová Karolina
    Praha - UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia
    Váš vysněný projekt
    Praha - OBRAZ - Obránci zvířat, z. s.
    Specialista prodeje - Home office
    Praha - 4Life Direct Insurance Services s.r.o.

    Práce Customer Service Representative with German: Často kladené otázky

    👉 V jakém městě se nabízí nabídka práce Customer Service Representative with German?

    Práce je nabízena v lokalitě Praha.

    👉 Jaká firma nabírá na tuto pozici?

    Tato nabídka práce je do firmy ManpowerGroup s.r.o..

    Zaujala Vás nabídka práce na pozici Customer Service Representative with German ve městě Praha? Pošlete svůj životopis firmě ManpowerGroup s.r.o. ještě dnes.